کفپوش های تاتامی با استفاده از (فوم EVAاتیلن وینیل استات) به عنوان یک ماده مطمئن برای استفاده در تشک ورزشی و کفپوش های مورد استفاده در مهدکودک ها می باشد.  کفپوش در سالن های ورزشی و کلاسهای درس، راهروهای پر ترافیک و … مورد استفاده قرار گیرند.

کفپوش تاتامی ایمن به عنوان تشک بازی کودک

این روزها مواد شیمیایی و مصنوعی زیادی در تولید اسباب بازی کودک، کفپوش مهدکودک و کفپوش اتاق کودک و  سایر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، که تشخیص اینکه دقیقا کدام محصولات برای بازی کودک شما بی خطر است سخت است.
همیشه تصمیم گیری به عنوان والدین در مورد استفاده از محصولات بی خطر برای کودکان دشوار است . بعد از تحقیق در مورد کفپوش تاتامی و مواد استفاده شده در ترکیب آن نتیجه این است: (فوم EVAاتیلن وینیل استات) به عنوان یک ماده مطمئن برای استفاده در تشک و اسباب بازی های کودک در نظر گرفته می شود.

EVA  موجود در کفپوش تاتامی چیست و چگونه ساخته می شود؟

کف EVA یک ماده لاستیکی و نرم است که امروزه در تعداد زیادی از محصولات مختلف موجود در بازار از جمله کفپوش تاتامی، مورد استفاده قرار می گیرد. این فوم با استفاده از اتیلن وینیل استات ساخته می شود و یا با تزریق یا فشرده سازی آن با هوای گرم که در نتیجه ماده ای با دوام و انعطاف پذیر قالب ریزی می کند. بدیهی است ، این ماده در مواردی مانند کفش دویدن، محافظ ساق پا، کفپوش تاتامی، لایه زیرین فرش و موارد دیگر نیز یافت می شود. در اصل، هر زمان که نیاز به یک ماده جاذب ضربه و یا چسبندگی نرم باشد، فوم  EVA در آن وجود دارد.

کفپوش تاتامی مناسب برای کودکان نوپا و نوزادان

کفپوش تاتامی  برای نوزادان و کودکان نوپا، فوق العاده است. کفپوش تاتامی  ویژگی های کاربردی را جهت استفاده در مهد کودک ها دارد، این کفپوش در برابر خراشیده شدن مقاوم است، کفپوش تاتامی ضد آب است و قابلیت لکه گیری آسان را دارد، تولید شده در رنگ بندی های متنوع و سطوح آج دار است، بسیار نرم وانعطاف پذیر می باشد و قابلیت جذب ضربه را دارد. کفپوش تاتامی ها کاملا ضد حساسیت بوده و برای پوست لطیف کودکان مشکلی ایجاد نمی کند، طبق استانداردهای وزارت بهداشت و مورد تایید این سازمان می باشد. بنابراین دارای موارد مناسب جهت استفاده کودکان می باشد، هم از لحاظ امنیت کودک که مانع از آسیب رساندن به آنها هنگام لگد زدن، پریدن و زمین خوردنشان است و هم از لحاظ کیفیت و ماندگاری و زیبایی انتخاب خوبی است.

کفپوش تاتامی مناسب برای باشگاه های ورزشی

یکی از سخت ترین و با دوام ترین راه حل های کفپوش باشگاه ورزشی استفاده از پلی اورتان است. اگر به هنگام ورزش نیاز به سطحی دارید که بتواند تجهیزات سنگین را نیز تحمل کند، کفپوش تاتامی که حاوی مواد پلی اورتان می باشد، گزینه عالی است. کفپوش تاتامی در سالن های ورزشی چند منظوره به عنوان تنها سیستم کفپوش ورزشی کاملاً یکپارچه، بسیار رایج است.این نوع کفپوش تاتامی در قالب پازل تولید می شود و تنها با کنار هم قرار دادن این پازل ها می توان آن را نصب کرد. بنابر این لازم به ذکر است که نصب این کفپوش ورزشی نیازی به نصاب مجرب نداشته و توسط استفاده کننده از محیط ورزشی نیز قابل انجام است.

کاربرد کفپوش تاتامی در باشگاه ورزشی

کفپوش تاتامی را می توان در  انواع سالن های ورزشی از جمله: سالن ورزشی ایروبیک، پیلاتس، آمادگی جسمانی و سالن ورزش های رزمی به کار برد. با توجه به این موضوع که کفپوش تاتامی بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد همین امر باعث شده تا ورزشکاران هنگام انجام حرکات ورزشی دچار آسیب شدید نشوند و موجب افزایش ایمنی ورزشکاران می باشد. در واقع به دلیل خاصیت ارتجاعی، کفپوش تاتامی نوعی ضربه گیر محسوب می شود. کفپوش مناسب باشگاه ورزشی دارای تأییدیه از فدراسیون های ورزشی و همچنین گواهی بهداشت و گواهی استاندارد می باشد. این کفپوش ها به دلیل خاصیت ضد آب بودن به راحتی قابل شستشو می باشند و به راحتی خشک می شوند. یکی از ویژگی های کفپوش تاتامی باشگاه ورزشی دو رو آج بودن آن است. پس از استفاده از یک سمت آن می توان از طرف دیگر آن نیز استفاده کرد.

خرید کفپوش تاتامی مناسب باشگاه ورزشی و مهدکودک

پالیزفوم یکی از شرکت های معتبر در زمینه فروش انواع کفپوش تاتامی در رنگ بندی و ضخامت مختلف می باشد.

برای اطلاعات تکمیلی از محصولات پالیزفوم می توانید با شماره های ما در تماس باشید، و یا بصورت اینترنتی از این قسمت خرید آنلاین انجام دهید.

نظرات کاربران

ثبت نظر