نصب انواع کفپوش

نصب کفپوش و مراحل آن

نصب کفپوش باتوجه‌به نوع، وزن، جنس و… متفاوت است و هر کفپوش به روش خاصی نصب می‌شود و مورداستفاده قرار می‌گیرد. مثلاً یک کفپوش برای نصی به چسب یا رول‌پلاک نیاز دارد، کفپوش دیگر برای نصب به هیچ ماده دیگری نیاز ندارد.

کفپوش تاتامی

نصب کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی از جنس فوم ای وی ای است. این کفپوش در ابعاد 50*50 و 100*100 سانتی‌متر و ضخامت‌های 10_15_20_25_30_45_50 میلی‌متر تولید می‌شود (برای تعیین ضخامت تاتامی هنگام، باید توجه داشته باشید که برای چه فعالیتی می‌خواهید از کفپوش تاتامی استفاده کنید).

هنگامی‌که کفپوش تاتامی ارسال می‌شود یک محافظ دور تاتامی قرار دارد که این محافظ به‌منظور جلوگیری از آسیب به پازل‌های تاتامی هنگام جابه‌جایی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

روش‌های نصب کفپوش تاتامی:

  1. اگر شما متراژ کفپوش تاتامی را کاملاً به‌اندازه سفارش داده‌اید و محل موردنظر یک مکانی بدون ستون، دیوارهای نامنظم و… است، می‌توانید بدون باز کردن نوار دور تاتامی کفپوش‌ها را کنار هم قرار دهید.
  2. اما اگر می‌خواهید که نوار محافظ را بازکنید فقط کافی است تا مانند پازل کفپوش تاتامی را کنار یکدیگر بچینید و قسمت‌های اضافه را به‌راحتی با کاتر برش دهید.

نکته: بهتر است نوار محافظ را دور نیندازید تا در صورت جابه‌جایی هنگام حمل‌ونقل، به قفل‌های کفپوش تاتامی آسیبی وارد نشود.

کفپوش گرانولی

کفپوش‌های گرانولی از ترکیب خورده‌های گرانول و چسب آلمانی درجه‌یک تولید می‌شود. ابعاد این کفپوش 100*100 و ضخامت آن 20_25_30 میلی‌متر است.

نصب کفپوش گرانولی

روش نصب کفپوش گرانولی:

  1. کفپوش‌های گرانولی وزن بالایی دارند به همین خاطر برای نصب فقط کافی است آن‌ها را کنار هم قرار دهید و قسمت‌های اضافه را با کاتر برش دهید.
  2. در روش دوم برای اطمینان بیشتر می‌توانید از چست 4/8 کفاشی و یا رول‌پلاک کردن گوشه‌ها به زمین استفاده کنید.

کفپوش گرانول رولی

گرانول رولی نیز از ترکیب خورده‌های گرانول و چشم آلمانی تولید می‌شود؛ تفاوت آن با گرانول ورقه‌ای این است که گرانول رولی کاملاً فشرده‌شده است و به‌صورت طاقه‌هایی 10 متری و ضخامت 3 تا 10 میلی‌متر به بازار عرضه می‌شود.

نصب کفپوش گرانول رولی

روش نصب کفپوش گرانول رولی:

  1. برای نصب کفپوش گرانول رولی اگر مهارت کار با چسب صنعتی را ندارید و متراژ نصب بالا است شما به نصاب برای نصب کفپوش نیاز خواهید داشت.

نکته: گرانول رولی با چسب 4/8 کفاشی نصب می‌شود.

نصب کفپوش گرانول رولی

نصب کفپوش وینیفلکس

وینیفلکس زیرمجموعه‌ای از کفپوش پی وی سی است. نوع این کفپوش الواری (نواری) است دارای ضخامت 2 میلی‌متر و ابعادی 915*150 میلی‌متر دارد.

روش نصب کفپوش وینیفلکس:

  1. دمای محیط باید 20 تا 30 درجه سانتیگراد باشد
  2. در صورت وجود نم، رطوبت و یا خیس بودن سطح موردنظر تا زمان برطرف‌شدن این مشکل، از نصب خودداری کنید
  3. کف زمین باید به‌صورت کامل تمیز و عاری از هرگونه گردوغبار، چربی و… باشد تا کفپوش به‌خوبی بچسبد
  4. اکنون با کمک چسب‌های خمیری سفید که مخصوص نصب کفپوش پی‌وی‌سی است، کفپوش را به زمین می‌چسبانیم
  5. بعد از نصب 24 تا 48 ساعت زمان لازم است تا چسب کاملاً خشک شود.

نصب کفپوش وینیفلکس

نکته: در زمان تعیین شده قراردادن هر وسیله‌ای با وزن بالا و یا کشیدن اجسام بر روی کفپوش ممنوع است؛ زیرا باعث ایجاد هوا در زیر کفپوش و در نتیجه آسیب و خراب‌شدن آن می‌شود.

برای نصب کدام کفپوش به نصاب نیاز دارید؟

شما می‌توانید به‌راحتی کفپوش‌های تاتامی و گرانول ورقه‌ای را در کوتاه‌ترین زمان نصب کنید؛ اما برای نص کفپوش‌های گرانول رولی و وینیفلکس به‌خاطر این موضوع که این کفپوش‌ها باید با چسب مخصوص خود نصب شوند در صورت نداشتن مهارت بهترین کار این است که از افرادی که در این کار مهارت دارند کمک بگیرید.

در مجموعه پالیزفوم کارشناسانی وجود دارند که شما را در خصوص نصب راهنمایی می‌کنند و در صورت نیاز به نصاب، فرد موردنظر در اولین فرصت برای کمک به شما و رفع مشکل شما در هر نقطه از کشور که حضور داشته باشید آماده خدمت خواهند بود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *