انواع کفپوش تاتامی

انواع کفپوش تاتامی

کفپوش‌های تاتامی از فوم ای وی ای ساخته می‌شوند. به‌منظور استفاده از فوم ای وی ای داخل کفپوش‌های تاتامی این کفپوش بسیار نرم و انعطاف‌پذیر است؛ به علت داشتن این ویژگی کفپوش‌های تاتامی، یک کفپوش ضربه‌گیر و صداگیر به‌حساب می‌آید.

به این نکته باید توجه کرد که انواع کفپوش تاتامی در خیلی از مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای گوناگونی دارد. در ادامه تمامی انواع کفپوش‌های تاتامی را توضیح خواهیم داد و کاربرد آن‌ها را نام می‌بریم.

انواع کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود و ضخامت و ابعاد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ و هر یک از انواع کفپوش تاتامی طبق فعالیت مرتبت به خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع کفپوش تاتامی عبارت است از:

  1. کفپوش تاتامی مهدکودک
  2. کفپوش تاتامی باشگاهی
  3. دیوارپوش تاتامی
  4. کفپوش تاتامی حروف و اعداد لاتین و فارسی
  5. کفپوش اشکال
  6. کفپوش تاتامی لی لی

در ادامه در مورد هر یک از انواع کفپوش تاتامی توضیح خواهیم داد و می گوییم که هر یک از انواع کفپوش تاتامی در کجا و به چه منظور کاربرد دارد.

کفپوش تاتامی مهدکودک:

کفپوش مهدکودک نوعی از کفپوش‌های تاتامی است که باضخامت 20 – 25 میلی‌متر و ابعاد 100*100 سانتی‌متر تولید می‌شوند. کیفیت این کفپوش بسیار بالا است زیرا این کفپوش ارتباط مستقیم با کودکان دارد و درنتیجه باید از کیفیت عالی برخوردار باشد.

اگر قصد دارید تاتامی مهدکودک خریداری کنید حتماً از تولیدکننده‌ای مطمئن خرید خود را انجام دهید؛ زیرا این نوع تاتامی به‌طور مستقیم با بدن کودکان ارتباط دارد. درنتیجه خرید آن باید از جایی باشد که مطمئن باشید تیم تولید مجموعه تمام نکات و استانداردهای بهداشت را رعایت کرده‌اند.

تاتامی مهدکودک که نام دیگر آن تاتامی کودک نیز هست تنها برای استفاده در مهدهای کودک مناسب نیست؛ بلکه از این تاتامی می‌توانید در: اتاق کودک، مهد قرآن، پیش‌دبستانی، دبستان، خانه شادی و… (هر مکان که کودکان در آنجا رفت‌وآمد دارند.) استفاده کرد.

کفپوش تاتامی باشگاهی:

اصولاً تاتامی مخصوص باشگاه با توجه به فعالیتی که روی تاتامی انجام می‌شود در ضخامت مربوط به آن ورزش تولید خواهد شد. تاتامی ورزشی در ضخامت‌های متفاوت تولید می‌شوند که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تاتامی باضخامت 20 – 25 میلی‌متر مخصوص ورزش‌های یوگا و ورزش‌های سبک است.

تاتامی باضخامت 25 – 30 – 35 میلی‌متر مخصوص ورزش‌هایی مانند ایروبیک، سی ایکس، چربی سوزی، زوم‌ها و… هست.

تاتامی باضخامت35 – 40 – 50 میلی‌متر مخصوص ورزش‌هایی مانند کشتی، تکواندو، کاراته و… است.

برای خرید کفپوش باشگاهی نیز به نکته ضخامت دقیق توجه کنید؛ زیرا تعداد کمی از تولیدکنندگان کفپوش‌های وجود دارند که در برخی مواقع تاتامی باضخامت کم و نادرست تولید می‌کنند و برای مشتریان خود ارسال می‌کنند.

انواع کفپوش تاتامی

دیوارپوش تاتامی:

در برخی موارد به‌جای خرید دیوارپوش متری از تاتامی به‌عنوان دیوارپوش استفاده می‌کنند. ضخامت موردنیاز برای دیوارپوش تاتامی 10 – 15 میلی‌متر است.

کفپوش تاتامی حروف و اعداد لاتین و فارسی:

انواع کفپوش تاتامی

کفپوش و حروف و اعداد لاتین و فارسی کفپوشی است که بیشتر جنبه آموزشی دارد در ضخامت 10 میلی‌متر و ابعاد 50*50 سانتی‌متر تولید می‌شود. این کفپوش به‌منظور آموزش راحت‌تر و بهتر حروف الفبا و اعداد به دو زبان انگلیسی و فارسی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کفپوش اشکال:

یکی دیگر از انواع کفپوش‌های تاتامی است که در ضخامت 20 – 25 – 30 میلی‌متر و ابعاد 100*100 سانتی‌متر تولید می‌شود. این کفپوش حکم همان تاتامی معمولی را دارد با این تفاوت که داخل تاتامی اشکال طرح‌های گوناگونی با کمک دستگاه برش‌زنی برش می‌خورد و جلوه‌ی زیبا و جذابی به تاتامی‌ها می‌دهد.

انواع کفپوش تاتامی

کفپوش لی لی:

لی لی تاتامی دارای دو سایز بزرگ و کوچک است. به‌منظور بازی و تفریح تولید می‌شود. اگر به یاد داشته باشید در زمان‌های قدیم داخل حیاط خانه‌ها و یا در کوچه با کمک گچ لی لی می‌کشیدیم و از بازی کردن در کنار یکدیگر لذتمی بدیم؛ اما امروزه که امکان این بازی در کوچه و یا حیاط آپارتمان‌ها وجود ندارد، بهترین راه‌حل استفاده از لی لی فومی است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *