شست‌وشوی کفپوش تاتامی و رفع بوی بد آن

شست‌وشوی کفپوش تاتامی

شست‌وشوی کفپوش تاتامی و رفع بوی بد آن

چرا کفپوش تاتامی یک بوی بخصوصی دارد؟

.اصولاً تمامی محصولات فومی کمی بوی فوم می‌دهند که ممکن است؛ در برخی موارد این بو کمی زیاد باشد و همین موضوع باعث آزار افرادی و بروز ناراحتی در آن‌ها شود

همان‌طور که گفتیم همه‌ی محصولات فومی کمی بوی فوم می‌دهند. اما درصورتی‌که این بو زیاد باشد، حتماً با فروشگاهی که ازآنجا خریدتان را انجام داده‌اید تماس بگیرید زیرا آن محصول یک محصول نامرغوب است که مواد اولیه و مراحل تولید آن مطابق با استانداردهای بهداشتی پی نرفته است.

شست‌وشوی کفپوش تاتامی

رفع بوی کفپوش تاتامی

تاتامی نیز به دلیل اینکه از فوم ساخته‌شده است در اوایل تولید مقداری بوی فوم می‌دهد (که این موضوع امری کاملاً طبیعی است.). در مجموعه پالیزفوم اصولاً پس از تولید و قبل از ارسال تاتامی، کمی در هوای آزاد قرار داده می‌شود تا بوی فوم آن از بین برود. اما در مواردی به خاطر عجله داشتن مشتری تاتامی یک روز پس از تولید ارسال می‌شود. حال در چنین شرایطی پیشنهاد ما برای از بین رفتن بوی فوم تاتامی چیست؟

  1. اگر امکان آن وجود دارد تاتامی را در فضای باز و دور از نور خورشید و آب و باران قرار دهند
  2. تاتامی‌ها را نصب کنند و درصورتی‌که وجود هواکش آن را روشن کنند و یا پنجره‌ها را باز بگذارند
  3. پس از گذشت چند روز اگر بوی فوم تاتامی هنوز از بین نرفته است؛ عملیات شست‌وشوی کفپوش تاتامی را انجام دهند.

شست‌وشوی کفپوش تاتامی

شست‌وشوی کفپوش تاتامی بسیار آسان است تنها کافی است تمام مراحل شست‌وشوی کفپوش تاتامی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت را مرحله‌به‌مرحله انجام دهید.

  • برای شست‌وشوی کفپوش تاتامی ابتدا سطح کفپوش را تمیز کنید تا هیچ‌گونه گردوخاک و کثیفی روی تاتامی‌ها نباشد
  • برای شست‌وشوی کفپوش تاتامی محلولی از آب و مواد شوینده خانگی درست کنید. (در صورت استفاده از مواد شیمیایی امکان دارد کفپوش شما زودتر پوسیده شود و سطح تاتامی شما خراب شود.)
  • اکنون با کمک یک دستمال یا طی تمیز که به محلول آب و مواد شوینده خانگی شروع به شست‌وشوی کفپوش‌های تاتامی کنید.
  • اجازه دهید چنددقیقه‌ای محلول آب و مواد شیمیایی ‌بر روی کفپوش تاتامی بماند
  • سپس سطح کفپوش را با دستمال و یا طی تمیز خوب پاک کنید تا هیچ اثری از آب و خیسی روی کفپوش نماند.
  • اجازه دهید 12 – 24 ساعت کفپوش‌ها در همان حالت بمانند تا کاملاً خشک شوند.

شست‌وشوی کفپوش تاتامی

نکته1 : هنگام شست‌وشوی کفپوش تاتامی حواستان را جمع کنید تا آب بین کفپوش‌ها نفوذ نکند زیرا اگر آب بین قفل کفپوش باقی بماند باعث پوسیدگی آن خواهد شد.

نکته2 : درصورتی‌که پس از انجام عملیات شست‌وشو کفپوش تاتامی و گذشت چند روز هنوز بوی فوم مانند روز اول آزاردهنده است باید با فروشنده این محصول تماس بگیرد علت این بو را از وی بپرسید؛ بوی فوم ممکن است در طولانی‌مدت خطرناک باشد.

نکته 3: شما می توانید برای شست‌وشوی کفپوش تاتامی از دستگاه های مخصوص نیز استفاده کنید؛ زیرا امروزه با توجه به نیاز بازار برخی از تولید کنندگان دستگاه های صنعتی وسیله ای مخصوص شست‌وشوی کفپوش تاتامی تولید کرده‌اند.

چرا باید بوی فوم تاتامی را با شست‌وشوی کفپوش تاتامی از بین ببریم؟

زیرا اگر بوی فوم بر روی کفپوش بماند و از بین نرود پس از گذشت مدتی نه‌چندان طولانی این بو باعث ایجاد تنگی نفس و بیماری‌های تنفسی می‌شود؛ درصورتی‌که از مواد نامرغوب در تولید تاتامی استفاده‌شده باشد و شما متوجه آن نباشد، اگر جسم به‌طور مستقیم با تاتامی در ارتباط باشد پس از گذشت مدتی بروز بیماری‌های پوستی مانند اگزما یا حساسیت پوستی مشاهده خواهید کرد.

شست‌وشوی کفپوش تاتامی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *