فوتبال، ژیمناستیک، بسکتبال یا بازی کودکان، فعالیت های ورزشی یک مدرسه، کفپوش استخر و یا تفریحات در پارک ها ، همه فعالیتهایی است که می تواند در فضای باز انجام شود. سطوح چند منظوره ای که به عنوان کفپوش در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای چند ویژگی مفید باشند. کفپوش مورد استفاده در فضای باز باید راحت و انعطاف پذیر باشد، با دوام باشد و جذابیت بصری داشته باشد. از طرف دیگر، باید کفپوش هایی باشند که کلیه استانداردها و مقررات فنی و قانونی قابل اجرا را رعایت کنند. بنابراین، کفپوش لاستیکی با بهره گیری از بهترین مواد مانند گرانول لاستیکی انتخاب بسیار مناسبی جهت استفاده در محیط های باز می باشند.

کودکان، جوانان، ورزشکاران فعال، مربیان و بازدید کنندگان احساس راحتی بیشتری روی کفپوش لاستیکی دارند. کفپوش گرانولی به آنها اجازه می دهد تا به راحتی حرکت کنند. همچنین برای استفاده درمدارس، کفپوش استخر ، پارک ها و هر گونه فضای باز برای فعالیت های گسترده ای از جمله بازی، ورزش و رویدادهای فرهنگی بسیار مناسب می باشد.

کفپوش لاستیکی چیست؟

کفپوش لاستیکی تا حدودی شناخته شده و نامی آشنا می باشد. لاستیک های فرسوده به صورت روزانه در انبارها دپو می شوند و یا در زمین های بایر بدون استفاده قرار می گیرند به گونه ای که سالانه چندین هزار تن لاستیک فرسوده وجود دارد که می توان از آن ها به شکل مفید استفاده نمود. دانه های گرانول از ترکیب لاستیک با مش مناسب و چسب لاستیک صنعتی که در قالب های مخصوصی حرارت دهی شده اند تولید می شوند. کفپوش لاستیکی یکی از موادی است که از لاستیک های بازیافتی یا گرانول های خام همراه با دانه های گرانولی رنگی تولید می شود.

موارد کاربرد کفپوش لاستیکی

پارک ها و فضای بازی کودکان

 کفپوش لاستیکی در رنگ های متنوعی تولید می شود، رنگهایی که برای استفاده کودکان در محیط بازی جذاب باشد. این نوع از کفپوش ها در برابر تابش نور خورشید مقاوم هستند و رنگ آنها تغییر نخواهد کرد و به راحتی می توان از این نوع کفپوش ها در اقلیم های مختلف آب و هوایی استفاده نمود. کفپوش لاستیکی در مقابل بارش باران و برف مقاومت بالایی دارد و آسیب پذیر نیست و دچار پوسیدگی، سایش و خوردگی نمی شوند. کفپوش پارکی با سطح صاف و بدون لغزش و با کیفیتی که دارند کودکان به راحتی می توانند روی آن بدوند و یا راه بروند، همچنین با قابلیت ارتجاعی و خاصیت ضربه گیری که دارد به عنوان محیطی امن برای بازی کودکان محسوب می شود.

کفپوش پارک

کفپوش استخر شنا

کفپوش لاستیکی مناسب جهت استفاده در هر کجا که خطر ایجاد سطح مرطوب در فضای باز و لغزندگی وجود داشته باشد بسیار پرکاربرد است. خصوصاً در حوالی استخرهای شنا، پارک های آبی یا مناطق بازی. نه تنها کفپوش استخری برای جلوگیری از لغزش به عنوان سطوح غیر لغزنده و به حداقل رساندن خطر صدمات کمک می کند، بلکه باعث راه رفتن بسیار راحت می شود. همچنین این نوع کفپوش ها علاوه بر استحکام و دوام بالا از جذابیت بصری قابل توجهی برخوردار هستند.

اصطبل حیوانات

کفپوش لاستیکی مناسب کف اصطبل اسب، زیر پای اسب در محل نگهداری اسب و سایر حیوانات چهارپا می باشد. همچنین از این کفپوش ها می توان در کف ماشین حمل اسب و گاو و سایر حیوانات نیز استفاده کرد. کفپوش لاستیکی علاوه بر ایجاد فضایی امن و جلوگیری از آسیب دیدن سم و مچ پای اسب و جلوگیری از مشکل لنگش حیوان، با قابلیت شستشو و نظافت فضایی آنتی باکتریال در راستای کاهش انگل، قارچ و عفونت در فضای نگهداری اسب ایجاد می کند. با توجه به تراکم و استحکام و دوام و عمر بالا بهترین و اقتصادی ترین گزینه جهت استفاده در طویله، اصطبل و محل نگهداری اسب و دام می باشد.

کفپوش اصطبل حیوانات

باشگاه ورزش بدنسازی

کفپوش لاستیکی مناسب باشگاه ورزش بدنسازی می باشد با توجه به استحکام بالایی که دارد انتخاب بسیار مناسبی برای سالن های بدنسازی که دارای دستگاه های سنگین هستند و نیاز به ضربه گیر قوی دارند می باشد.

تردد فضاهایی مانند باشگاه های ورزشی بالا بوده و همچنین احتمال اینکه دستگاه بدنسازی و انواع وزنه های سنگین بر روی سطوح کفپوش ضربه های سنگین وارد کند وجود دارد . همچنین وزن کفپوش گرانولی بالا است و به دلیل سنگین بودن وقتی روی زمین قرار می گیرند ثابت در جای خود می ماند. از طرفی لاستیک خاصیت ضدباکتریال و ضد میکروبی دارد و همین امر می تواند از شیوع بیماری های میکروبی در میان ورزشکاران جلوگیری کند. لاستیک همواره به عنوان عایق صوتی مطرح شده است، کفپوش باشگاهی نیز از کفپوش هایی است که می تواند سر و صدای ناشی از دستگاه ها و وزنه ها را کاملا دفع کرده و مانع از خروج صدا از ساختمان شود.

نظرات کاربران

ثبت نظر