کفپوش مناسب استخر و محیط باز

فوتبال، ژیمناستیک، بسکتبال یا بازی کودکان، فعالیت های ورزشی یک مدرسه، کفپوش استخر و یا تفریحات در پارک ها، همه فعالیتهایی است که می تواند در فضای باز انجام شود. سطوح چند منظوره ای که به عنوان کفپوش در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای چند ویژگی مفید باشند. کفپوش مناسب استخر و محیط باز باید راحت و انعطاف پذیر باشد، با دوام باشد و جذابیت بصری داشته باشد. از طرف دیگر، باید کفپوش هایی باشند که کلیه استانداردها و مقررات فنی و قانونی قابل اجرا را رعایت کنند. بنابراین، کفپوش لاستیکی با بهره گیری از بهترین مواد مانند گرانول لاستیکی انتخاب بسیار مناسبی جهت استفاده در محیط های باز می‌باشند.

کودکان، جوانان، ورزشکاران فعال، مربیان و بازدید کنندگان احساس راحتی بیشتری روی کفپوش لاستیکی دارند. کفپوش گرانولی به آنها اجازه می‌دهد تا به راحتی حرکت کنند. همچنین برای استفاده درمدارس، کفپوش استخر ، پارک ها و هر گونه فضای باز برای فعالیت های گسترده ای از جمله بازی، ورزش و رویدادهای فرهنگی بسیار مناسب می‌باشد.

کفپوش لاستیکی چیست؟

کفپوش لاستیکی تا حدودی شناخته شده و نامی آشنا می‌باشد. لاستیک های فرسوده به صورت روزانه در انبارها دپو می‌شوند و یا در زمین های بایر بدون استفاده قرار می‌گیرند به گونه ای که سالانه چندین هزار تن لاستیک فرسوده وجود دارد که می توان از آن ها به شکل مفید استفاده نمود. دانه های گرانول از ترکیب لاستیک با مش مناسب و چسب لاستیک صنعتی که در قالب های مخصوصی حرارت دهی شده اند تولید می‌شوند. کفپوش لاستیکی یکی از موادی است که از لاستیک های بازیافتی یا گرانول های خام همراه با دانه های گرانولی رنگی تولید می‌شود.

موارد کاربرد کفپوش مناسب استخر و محیط باز

پارک ها و فضای بازی کودکان

 کفپوش لاستیکی در رنگ های متنوعی تولید می‌شود، رنگهایی که برای استفاده کودکان در محیط بازی جذاب باشد. این نوع از کفپوش ها در برابر تابش نور خورشید مقاوم هستند و رنگ آنها تغییر نخواهد کرد و به راحتی می‌توان از این نوع کفپوش ها در اقلیم های مختلف آب و هوایی استفاده نمود. این محصول در مقابل بارش باران و برف مقاومت بالایی دارد و آسیب پذیر نیست و دچار پوسیدگی، سایش و خوردگی نمی‌شوند. کفپوش پارکی با سطح صاف و بدون لغزش و با کیفیتی که دارند کودکان به راحتی می‌توانند روی آن بدوند و یا راه بروند، همچنین با قابلیت ارتجاعی و خاصیت ضربه‌گیری که دارد به عنوان محیطی امن برای بازی کودکان محسوب می‌شود.

 

کفپوش استخر شنا

این کفپوش مناسب جهت استفاده در هر کجا که خطر ایجاد سطح مرطوب در فضای باز و لغزندگی وجود داشته باشد بسیار پرکاربرد است. خصوصاً در حوالی استخرهای شنا، پارک های آبی یا مناطق بازی. همچنین این نوع کفپوش ها علاوه بر استحکام و دوام بالا از جذابیت بصری قابل توجهی برخوردار هستند.

اصطبل حیوانات

کفپوش لاستیکی مناسب كف اصطبل اسب، زير پاي اسب در محل نگهداری اسب و ساير حيوانات چهارپا می باشد. همچنين از اين كفپوش ها می توان در كف ماشين حمل اسب و گاو و سایر حیوانات نيز استفاده كرد. کفپوش لاستیکی علاوه بر ایجاد فضایی امن و جلوگیری از آسیب دیدن سم و مچ پای اسب و جلوگیری از مشکل لنگش حیوان، با قابلیت شستشو و نظافت فضایی آنتی باکتریال در راستای کاهش انگل، قارچ و عفونت در فضای نگهداری اسب ایجاد می‌کند. با توجه به تراكم و استحكام و دوام و عمر بالا بهترين و اقتصادی ترين گزينه جهت استفاده در طويله، اصطبل و محل نگهداری اسب و دام مي‌باشد.

کفپوش اصطبل

 

باشگاه ورزش بدنسازی

کفپوش لاستیکی مناسب باشگاه ورزش بدنسازی می‌باشد. و با توجه به استحکام بالایی که دارد انتخاب بسیار مناسبی برای سالن های بدنسازی است.

تردد فضاهایی مانند باشگاه های ورزشی بالا بوده و همچنین احتمال اینکه دستگاه بدنسازی و انواع وزنه های سنگین بر روی سطوح کفپوش ضربه های سنگین وارد کند وجود دارد. همچنین وزن کفپوش گرانولی بالا است و به دلیل سنگین بودن وقتی روی زمین قرار می گیرند ثابت در جای خود می‌ماند. از طرفی لاستیک خاصیت ضدباکتریال و ضد میکروبی دارد و همین امر می‌تواند از شیوع بیماری های میکروبی در میان ورزشکاران جلوگیری کند.

کفپوش باشگاهی نیز از کفپوش هایی است، که می‌تواند سر و صدای ناشی از دستگاه‌ ها و وزنه ها را کاملا دفع کرده، و مانع از خروج صدا از ساختمان شود.

نظرات کاربران

ثبت نظر